Haber

İmamoğlu’ndan ‘İnce’ gönderme: Başkasının ekmeğine yağ katar

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Sultan Mehmet’in 591. doğum günü kutlamaları kapsamında bugün Edirne’de bir konuşma yaptı.

ANKA’nın haberine göre Ekrem İmamoğlu yaptığı konuşmada, “Güç aileye güç değildir. Kimin için güç? İnsanlar için güç. Hele 2017 yılında bu süreci başlatırken kendi siyasi çıkarları için değil, kendi partisinin veya partililerin çıkarları için değil, milletinin çıkarları için birlik olmak üzere yola çıkan CHP Genel Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. O, bu yolculuğun mimarı, bu yolculuğun lideridir. Daha sonra farklı siyasi görüşlerden insanları bir araya getirip konuşarak 6 partiden Millet İttifakı kuruldu. Bu ittifakın dışında demokrasiyi, ülkedeki adaletsizlik ve hukuksuzluğun sona ermesini destekleyen başka siyasi görüşler ve partiler de var. Birleşmek zorundayız. ‘Ben bu birlikteliğin dışında kalacağım, kendi gücümü göstereceğim’ diyen herkes yanılıyor. Oburunun ekmeğine yağ sürer. O öteki demokrasi istemeyendir. Biz demokrasi istiyoruz. Milletin ittifakını istiyoruz. Onun için birliğimizi genişletelim. Birliğin gücünü artıralım” dedi.

‘SEÇİMİ İLK TURDA KAZANACAĞIZ’

İmamoğlu, “Farklı yollarda yürüyorsak, yani gerçekten demokrasi diyorsak, gerçekten bugün iktidara gelelim diyorsak, Türkiye’nin çektiği sıkıntıların her birinde mutabık kalırsak; doğrusu Millet İttifakı ya burada birleşirsiniz ya da birleşmezseniz hesaplarınızın yanlış olduğunu anladığınızda her şey geç olacaktır.O bakımdan herkesi bu birliğin gücüne elbette davet ediyoruz. bu ittifakın resmi statüsünde olması şart değil.Bunun başka örneklerini şu anda yaşıyoruz.Farklı çizgilerde ayrıştığınız ama hedef noktasında birleştiğiniz bir statü ile.Tabii ki süreci destekleyecek bir model bulmak. O saygılar buradan söylüyorum Başkanımız Recep Gürkan’a kesinlikle katılıyorum.Gidişimizin en büyük ödülü birinci tip seçimi kazanmaktır ve kazanacağız.Bu sözlerimin hepsi siyasi arena ile ilgilidir. siyasi arenada yol yürüyen insanlar hakkında. Tabii ki herkesin üzerine düşeni yapacağını düşünüyorum.” (HABER MERKEZİ)

tepebasihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu