Teknoloji

Rockstar’ın Sahibi Take-Two, GTA 6’nın Çıkış Tarihine İlişkin İpucu Veriyor

GTA 6’nın da geliştiricisi olan Rockstar Games’in çatı şirketi Take-Two Etkileşimli geçtiğimiz günlerde bir etkinlik düzenledi. Yatırımcılarla gerçekleştirilen etkinlikte 2023 yılının son çeyreğine ait finansal veriler paylaşıldı. Ama tüm bunlardan çok daha önemliBir açıklama yapıldı.

Şirket, etkinlikte geleceğe yönelik öngörülerini de paylaştı. Burada kısa vadede önemli bir şey yoktu. Ancak şirketin 2025 yılı tahmini şu şekilde: GTA 6’yı bekleyenler içinKritik bir değere sahipti.

Take-Two Interactive, Mart 2025’e kadar 8 milyar dolar gelir bekliyor!

Take-Two Interactive’den yapılan açıklamaya göre şirket, 31 Mart 2025 tarihinde sona erecek mali dönem için yaklaşık 8 milyar dolar gelir tahmin ediliyor. Elbette bu şaşırtıcı rakam boşuna kazanılmayacak. Take-Two Interactive’in bu döneme kadar büyük lansmanlar yapması bekleniyor.

GTA 6’nın devreye girdiği yer burasıdır. GTA 6 büyük ihtimalle 2025 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. Dolayısıyla GTA 6’nın ön sipariş ve çıkış döneminde kazanacağı para, 31 Mart 2025 tarihine kadar elde edilen gelirlere dahil edilecek.

Elbette bunların sadece iddia olduğunu unutmamak gerekiyor. Şirket gelecek yıl için Her ne kadar olumlu bir tablo çizse de Yapılan çalışmalar yetersiz olabilir. Ve Rockstar Games, harika bir optimizasyon olmadan GTA 6’yı kolayca piyasaya sürmeyecek. Durum böyle olunca bir erteleme olasılığıayrıca dikkate alınması gerekir.

haberpayas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu