Ekonomi

Param, PayCore’u satın almak için yasal işlem başlatıyor

Param, ödeme sistemi PayCore ve yan kuruluşlarını satın almak için yasal işlem başlatmayı kabul etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 400’den fazla çalışanı ile 250’den fazla banka, finans kuruluşu, telekom operatörleri ve uluslararası şirkete teknoloji altyapısı ve finansal yazılım çözümleri sağlayan PayCore, 30’dan fazla ülkeye teknoloji ihraç ediyor.

Türkiye’nin en büyük bankaları ile e-para kuruluşları ve ödeme kuruluşlarının ödeme sistemi altyapılarının temelini oluşturan PayCore, Ocean çalışmasıyla yılda 3 milyardan fazla ödeme sürecini başarıyla tamamlıyor.

Ödeme süreçlerinin yönetiminde önemli kart şemalarının küresel hizmet sağlayıcısı olan PayCore, İstanbul’daki geliştirme ve operasyon merkezlerinin yanı sıra ABD, Dubai ve İngiltere’de hizmet veriyor.

Ödeme dünyasının gelişiminde öncü olan Param, agresif büyüme stratejisinin temel yapı taşları olan sanat ve teknoloji sahipliğini PayCore’u satın alarak hızlandırdı. Param, PayCore ve iştiraklerini satın almayı ve hisse bölünmeleri için onay süreci de dahil olmak üzere ilgili makam nezdinde yasal işlem başlatmayı kabul etmiştir.

Yıl sonuna kadar çok değerli gelişmeler paylaşılacaktır.

Açıklamada, 2023 yılı bitmeden Param’ın Türkiye’nin fintech dönüşümü için daha önemli gelişmeleri paylaşacağı belirtildi. Buna göre, güçlü finansal yapısı ve yabancı ortakları nezdindeki yüksek başarı ivmesi ile uluslararası yatırımcıların ilgisini çeken Param, küresel pazardaki büyüme hedefi için PayCore’u destekleyecek ve güçlendirecektir.

Param, PayCore’u satın alarak 1.000’i aşkın çalışanına 450 yeni çalışan eklemek için yasal mercilerin onayını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu