Haber

Mazlum Der Yönetim Kurulu Üyeleri, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’ı Ziyaret Etti

İnsan Hakları ve Mazlumlarla Dayanışma Derneği (Mazlum Der) yönetim kurulu üyeleri, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’ı ziyaret etti.

Ziyarette Mazlum Der Genel Başkan Yardımcısı Ali Dalaz, Mazlum Der Yönetim Kurulu Üyesi Osman Yurt, Mazlum Der Genel Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Ünal, Mazlum Der Ankara Şube Yürütme Kurulu Üyesi Ayhan Demir ve Milli Yol Partisi heyeti katıldı.

Osman Yurt ve Milli Yol Partisi lideri Çayır toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çayır, yaptığı açıklamada, “İnsan hakları savunucusu olan her sivil toplum kuruluşunu çok pahalı buluyorum. Gerçek, Müslümanın kayıp malıdır. Sahibi ne derse desin, ne derse desin alınmalı, alsınlar. vatan için insanlık için uygulansın.Milli Yol Partisi telaffuz geliştirdiği zaman Türk milletinin ve insanlığın geleceğinden başka derdimiz yok.Ben mevcut sisteme karşıyım.Anlayışlara aykırı durum geliştirerek siyaset yapıyoruz. Bu sistemi doğuran kimdir.Bu nedenle dövülenin kimliğine bakmamak gerekir.Dövülen, işkence gören, hakkı elinden alınan her kesimden kim olursa olsun sahip çıkmazsak yarın zulmün içinde yalnız kalacağız ve kaybolacağız.” Mazlum Der’in ziyaretini önemsiyorum” dedi.

Osman Yurt ise uzun süredir ?Mazlum Der olarak ısrar ediyor; Türkiye’de OHAL alışkanlıkları devam ediyor. Bu eylemler sorunludur, gerçek değildir. Hem toplum hem de kolluk kuvvetleri tuhaf şeyleri benimsiyor. Yaptığınız işi önemsiyoruz. Emekleriniz için tebrik ve teşekkürlerimizi sunarız. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu