Teknoloji

Kimyasal Teknoloji Merkezi faaliyete geçiyor

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye kimya ihracatının çatı kuruluşu İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından hayata geçirilen Kimyasal Teknoloji Merkezi (KATİM A.Ş.), 2019 yılında faaliyete geçmek için son hazırlıklarını yapıyor. 2024’ün ilk yarısı.

İKMİB’in yüksek teknolojili ve pahalı yerli işler geliştirme vizyonuyla hayata geçirdiği ve Türkiye’de bir ilk olacak Kimya Teknoloji Merkezi (KATIM A.Ş.), teknoloji, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik temelinde faaliyet gösterecek. bölümün ihracatını artırmak ve dışa bağımlılığı azaltmak. KATIM A.Ş’nin faaliyete geçmesi için hazırlıklar devam ediyor.

İhracatçılarımıza uluslararası geçerliliği olan sertifikaların verileceği gelişmiş bir Ar-Ge merkezi misyonunu üstlenecek olan Kimya Teknoloji Merkezi, Türkiye’nin en büyük 4 katlı binasında, 1.700 metrekaresi girişimcilere özel altyapısıyla hazırlanmış bir işletmedir. tematik teknopark Bilişim Vadisi. ve kuluçka merkezi, akredite test ve analiz laboratuvarları, dijital kütüphanesi ile kimya ve iletişim departmanlarında tüm start-up ekosisteminin buluşma noktası olarak hizmet verecek. KATIM A.Ş’nin ihracatçılara sunacağı test ve analiz hizmetleri kapsamında her yıl 7,2 milyon dolar tasarruf edilmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu