Haber

Kılıçdaroğlu: “Önümüzde İki Türkiye Var Hırsın Türkiyesi mi Yoksa Müreffeh Hak Hukukun Türkiyesi Değişim Sizin Elinizde”

Millet İttifakıCumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TRT’de yaptığı propaganda konuşmasında, “Değerli milletim, önümüzde tarihi bir an var. oy orada. Sandığa gitmeden önce şunu bir düşünün: Önümüzde iki Türkiye var. Açgözlülerin, 3-5 maaş alanların, yandaşını kayıranların, haksızlıkların, halkı yoksulluğa sürükleyenlerin Türkiye’si mi? Yoksa aklın, demokrasinin, hak ve hukukun müreffeh Türkiye’si mi? Değişim sizin elinizde” dedi.

Millet İttifakıCumhurbaşkanlığı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TRT’de yaptığı propaganda konuşmasında şunları söyledi:

“Değerli halkım benim tek bir hedefim var. Onarıcı, iyileştirici, birleştirici, kucaklayıcı bir liderliğe öncülük etmek. Geleceğin yeni nesil liderlere ortam hazırlamak. Bunun için Millet İttifakı adayı seçildim. Şöhret peşinde değilim Kişisel güç peşinde değilim Ülkemi rayına oturtacağım sonra torunlarıma bakmak için emekli olacağım.

“ÖNCE EKONOMİYİ DÜZELTECEĞİZ”

Halkın gücünde önce ekonomiyi düzelteceğiz. Toplumu güçlendireceğiz. Devleti geri getireceğiz. Türk-Kürt, Sünni-Alevi, dindar-inançsız… Herkes insanca yaşamayı hak ediyor. İnsanlara yaşama sevincini geri vereceğiz. Mali ve demokratik istikrarı getireceğiz. Yatırımı çekeceğiz. Enflasyonu düşüreceğiz. Halkımızın içine sürüklendiği bu yoksullaşmaya son vereceğiz. Kurumlarımızı akılla, bilimle, erdemle, liyakatle yöneteceğiz.

Bütün depremzedelerle konuştum. Depremzedelerimizin evlerini, işyerlerini biz yapacağız. Bir kuruş almayacağız. Türkiye’de depreme dayanıklı, iklime dayanıklı şehirler inşa edeceğiz.

“KADIN EVİNİN SOSYAL GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Ev hanımlarına sosyal güvenlik sağlayacağız. Emeklilik hakkı vereceğiz. Kadına yönelik şiddete sıfır tolerans göstereceğiz. Aile ek sigortası ile tüm sosyal yardımları tek çatı altında toplayacağız. Hiçbir aile geliri minimumun altında olmayacak. Bu ek mutlaka hanımın banka hesabına yatırılacaktır. Hanım dilerse onun adına altın hesabı açılır. Aile nafaka sigortasından doğan bu hak, altın hesabına nakit yerine altın olarak yatırılacaktır. Böylece hiçbir fakir ailenin elektriği, suyu, doğalgazı kesilmeyecek. Hiçbir çocuk aç yatmayacak.

“BU SİSTEMİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Değerli halkım: Gençler, derslerine, arkadaşlarına ve hayallerine sahip çıkmaları gereken yaşta, ekonomik kriz ve geleceğin koşuşturması ile mücadele ediyor. Bu tarihi seçimde gençler önemli bir rol oynayacaktır. Değişimin gücü gençlerin elinde. Onlarla konuşurum. Bu sistemi değiştireceğiz. Adaleti getireceğiz. Düşünce özgürlüğünü sağlayacağız. Biz bu ekonomiyi düzelteceğiz ki hak ettikleri hayata kavuşsunlar. Yapacak çok işimiz var. Hep birlikte bu ülkeyi ayağa kaldıracağız. Gençlere ihtiyacımız var.

“İKİ Türkiye”

Devletin kaynaklarına gömülmüş çetelerin 20 yılda halkımızdan çaldığı para 418 milyar dolar. Büyük para. Bu para millet için kullanılsaydı Türkiye’de 400 binden fazla riskli bina dönüştürülebilirdi. Bu parayı çetelerden alacağım. Son nefesime kadar o parayı halkımıza geri vermek için çabalayacağım. O paralar milletin cebine girecek. Hak ettiğimiz hayatı inşa edeceğiz. Herkesin onurlu yaşam hakkını koruyacağız. Kaybettiğimiz sevinci yeniden kazanacağız. Değerli halkım, önümüzde tarihi bir seçim var. Sandığa gittiğinizde şunu iyi düşünün, önümüzde iki Türkiye var. Açgözlülerin, 3-5 maaş alanların, yandaşını kayıranların, haksızlıkların, halkı yoksulluğa sürükleyenlerin Türkiye’si mi? Yoksa aklın, demokrasinin, hak ve hukukun müreffeh Türkiye’si mi? Değişim sizin elinizde.

“BU GÜZEL ÜLKEYE BAHAR GELECEK”

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında hak ettiğiniz Türkiye’yi inşa etmek sizin elinizde. Her vatandaşının onurlu ve onurlu bir şekilde çalışıp yaşayabileceği bir ülke. Hak ettiğimiz şey gelecektir. Hak ettiğimiz düzen, herkes için fırsatlar, refah ve iş üreten bir Türkiye’dir. Zengini daha güçlü, fakiri daha fakir yapan bir ülke değil. Bu değişiklik yakındır. Emin olun bu güzel ülkeye bahar gelecek.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu