Haber

Kılıçdaroğlu: İkinci turda seçimi mutlaka kazanacağız

Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Şu anda veriler akmaya devam ediyor. Milletimiz ‘ikinci tur’ derse kafayı yemişiz. Bu seçimi ikinci turda mutlaka kazanacağız, herkes görecek. ” söz konusu.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri CHP Genel Merkezinde, YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile basın açıklaması.

Kılıçdaroğlu, sandığa gidip oy kullanan tüm seçmenlere gönülden teşekkür ettiğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan bütün iftira ve hakaretlerine rağmen beklediği sonucu alamadı. Kimse oldubittilere sevinmesin. Seçim balkonda kazanılmaz. Şu anda veriler akmaya devam ediyor. ‘ikinci tur’ kafamızda. İkinci turda bu seçimi mutlaka kazanacağız. Bunu herkes görecek.” ifadeleri kullandı.

“Toplumda değişim talebi yüzde 50’nin üzerinde”

“Geçici sonuçlar, Erdoğan’ın halktan beklediği güvenoyunu alamadığını gösterdi.” Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Toplumdaki değişim talebi yüzde 50’nin üzerinde. Bu gerçek AK Parti’nin oy kaybını gösteriyor. Milletimizle birlikte Türkiye’nin bu ülkeye hak, hukuk ve adalet getirmesi için her türlü çabayı göstereceğiz. önümüzdeki 15 gün elbette ama mutlaka kazanacağız ve bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu