Haber

Çankırı’da başlatılan ‘Pençe Tut’ projesiyle sokak köpeklerinin rehabilite edilerek sokakların güvenli hale getirilmesi amaçlanıyor.

Çankırı’da başlatılan “Pençe Tut” projesiyle sokak köpeklerinin rehabilite edilmesi ve sokakların güvenli hale getirilmesi amaçlanıyor.

Çankırı Valiliği himayesinde yürütülecek “Pençe Tut” projesi için protokol imza töreni düzenlendi.

Törende Vali Mustafa Fırat Taşolar, bunun çok değerli bir çalışma olacağını düşündüğünü söyledi.

Çankırı’daki sokak hayvanlarının yüzde 70’inin kısırlaştırılmasını sağlayarak nüfusu kontrol altına alabileceklerini umduklarını belirten Taşolar, şöyle devam etti:

“Benim için en çok önemsediğim şey vatandaşlarımızın duyarlılığıdır. Yani kısırlaştırdığımız köpeğin saldırganlığının azaldığını söyleyebiliriz ve bu anlamda onlarla bu sokaklarda yaşayabiliriz, onlara bulaşmamalıyız diyebiliriz. Onlardan korkun, özellikle çocuklarımızla, gençlerimizle bunu yaratabilir, onları bu sürece dahil edebilirsek bu yapılabilir.” Onlara kampanya ücreti almak aslında sembolik bir farkındalık, bu çalışmaya dahil olmalarını sağlıyor. Bence bu bizim en büyük kazancımız olacak. Elbette hiçbir şey mükemmel olmayacak. Eksiklikler olacak, hatalar olacak, belki çözümü olmayacak ama bugünden daha iyi olacak. “Her şeyi bugünden daha iyi hale getirmek için her adımı atmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, bugünden daha iyi bir yarın için burada olduğunuz için hepinize teşekkür etmek istiyorum.”

Çankırı için güzel bir çalışma olacağını ifade eden Taşolar, “İnşallah güzel bir çalışma olur. Değerli bir adım olur. İnşallah Çankırı’daki sokak hayvanları için, can dostlarımız için güvenli bir çalışma olur” dedi. Çocuklarla birlikte yaşıyoruz ve onlar için korkmayacakları, sevecekleri ve yardım edecekleri bir yer.” “Ortak yaşamın şehri olacağına inanıyorum.” söz konusu.

Vali Taşolar, projeye iki kızı adına katkı sağladığını belirterek, Türk Kızılayı’na 4 bin lira bağışta bulunduğunu sözlerine ekledi.

Çankırı’da 5 farklı kamu kurum ve kuruluşunun ortaklaşa yürüteceği proje ile paydaş kurumların, kaymakamlıkların ve belediyelerin katkılarıyla bölgedeki sokak köpekleri kısırlaştırılacak, tedavi sürecinin ardından hayvanlar etiketlenerek etiketlenecek. kendi bölgelerine geri bırakıldı.

İmza törenine Tarım ve Orman İl Müdürü Hüseyin Düzgün, Doğa Koruma ve Milli Parklar 9. Bölge Müdürlüğü Çankırı Şube Müdürü Yusuf Yaman, Türk Kızılayı Çankırı Şube Başkanı Ahmet Ulusoy, Çankırı Hayvan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çendek, Veteriner Odası Başkanı katıldı. Doktorlar İl Temsilcisi İsmail Portakal ve gönüllü hayvanseverler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu